Website Logo

Zakup cegiełek

Ukończenie budowy Panteonu Narodowego w Kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie to wspólne zadanie inicjatorów i Fundatorów Panteonu oraz „społeczne zobowiązanie" nas wszystkich.

Mając świadomość narodowego i historycznego wymiaru przedsięwzięcia, Fundacja „Panteon Narodowy" pozyskuje wsparcie finansowe darczyńców, mecenasów i sponsorów poprzez emisję cegiełek o zróżnicowanych nominałach i adekwatnych do ich wartości formach ekspozycji.

Cegiełka VIP

Nabywcy przysługuje tytuł Mecenasa Budowy Panteonu Narodowego. Pełna nazwa nabywcy, logo i okazjonalna dedykacja umieszczone są na marmurowej tablicy w kryptach Panteonu Narodowego. Propozycje cegiełek: VIP Platynowa o wartości 100 tys. zł. VIP Bursztynowa o wartości 50 tys. zł. VIP Kryształowa o wartość 10 tys. zł.

Cegiełka złota

Oryginalna, numerowana grafika, zaprojektowana przez znakomitego artystę Jerzego Dmitruka, współpracującego z Fundacją „Panteon Narodowy” . Na jej odwrocie znajduje się specjalna pieczęć identyfikacyjna z kolejnym numerem cegiełki oraz okolicznościowe podziękowanie. Wartość cegiełki – 500,00 zł.

Cegiełka srebrna

Wydruki litografii ze zbiorów Biblioteki PAU i PAN w Krakowie z roku 1880, przedstawiające Kościół św. Piotra i Pawła wraz z dedykacją i kolejnym numerem cegiełki. Wartość cegiełki – 50,00 zł.

  1. Janusz Pogorzelski, zam. Kraków (data zakupu 09.2011)
Cegiełka brązowa

Okazjonalna karta pocztowa zaprojektowana przez uczennicę Liceum Plastycznego w Krakowie, przedstawiająca Kościół Piotra i Pawła wraz potwierdzeniem charakteru karty i pieczęcią Fundacji „Panteon Narodowy" .Wartość cegiełki – 5,00 zł.

  1. Bartłomiej Winsyk, zam. Lublin (data zakupu 29.04.2016)
  2. Wiesław Góralczyk, zam. Kraków (29.04.2016)